Dwa wyścigi kolarskie w 2014 roku

herb_powiatu_swidnickiegoMiejski Klub Sportowy „Karolina” zorganizuje w 2014 roku dwa wyścigi kolarskie. Oba wyścigi uzyskały dofinansowanie z budżetu powiatu  świdnickiego w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych. Dofinansowanie na realizację obu wyścigów wyniesie 3500 zł.

Pierwszym z wyścigów będzie jubileuszowy X Grand Prix MTB Solidarności. Rozgrywany już po raz dziesiąty wyścig w kolarstwie górskim odbędzie się w sobotę 31 maja 2014 roku na terenie jaworzyńskiej Żwirowni. Wyścig współorganizowany będzie przez Komisje zakładową NSZZ Solidarność przy ZPS Karolina oraz SOK i BP w Jaworzynie Śląskiej.

IFDrugi z wyścigów to wspólna inicjatywa Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” oraz Stowarzyszenia „NOWICE – NASZA WIEŚ” o nazwie „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Będzie to wyścig szosowy rozegrany w obrębie miejscowości Nowice, poświęcony osobie medalisty olimpijskiego Tadeusza Mytnika, wybitnego zawodnika MKS „Karolina”, urodzonego właśnie w Nowicach. Wyścig wstępnie zaplanowany jest na niedzielę, 17 sierpnia 2014 roku.

Oba wydarzenia uświetnią obchody, przypadającej na rok 2014, pięćdziesiątej rocznicy powstania sekcji kolarskiej Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.