Paulina Pastuszek Najlepsza w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików

S0011692Paulina Pastuszek po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna, tym razem w Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląsko-Lubuskiego Młodzików na szosie w Strzelcach Krajeńskich, które odbyły się w dniach 15-16.06.2013r. W pierwszym dniu, rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5 km. Paulina potrzebowała niespełna osiem minut na jego pokonanie i wygrywając zdobyła złoty medal a Sara Tonder była trzecia i wywalczyła brązowy medal. Chłopcom niestety nie poszło za dobrze i uplasowali się na dalszych pozycjach. Jakub Żuraw zajął 17 miejsce, Jakub Bieliński 20 miejsce Jakub Lisiecki 23 miejsce, Bartosz Smereczniak 27 miejsce. W drugim dniu rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Młodziczki miały do pokonania 22 km, które najszybciej pokonała oczywiście Paulina Pastuszek i wywalczyła drugi złoty medal, druga była Sara Tonder zdobywając tym razem srebrny medal. W rywalizacji Młodzików na dystansie 44 km Jakub Bieliński uplasował się na 15 miejscu, Bartosz Smereczniak na 21 miejscu, Jakub Żuraw na 22 miejscu a Jakub Lisiecki na 25 miejscu. Oprócz medali walczono też o tak zwane punkty chlebowe Ministerstwa Edukacji i Sportu w rywalizacji dzieci i młodzieży. Punkty te są brane pod uwagę do naboru zawodników do kadr wojewódzkich w kolarstwie. Zawodnicy MKS Karolina zdobyli łącznie dziesięć punktów.

Opracował: Antoni Szewczyk