IX Grand Prix MTB Solidarności

plakatMTB_new_smallTegoroczne Grand Prix MTB Solidarności, które odbędzie się 1 czerwca 2013 roku mają rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country we wszystkich kategoriach wiekowych.  Wyścig kolarski w Jaworzynie Śląskiej jest organizowany po raz dziewiąty, a organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS „Karolina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej w tym roku zmienili trasę wyścigu. Dotychczas wiódł on po drogach i bezdrożach jaworzyńskiej żwirowni, lecz w tym roku kolarze i kolarki będą rywalizować między sobą w lesie przylegającym do Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej. Głównym sponsorem imprezy jest Gmina Jaworzyna Śląska, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Pula nagród dla zawodników wynosi 8.000,00 złotych i może ulec podwyższeniu w razie uzyskania dodatkowych środków od sponsorów.

Oprócz wyścigów dla zawodników licencjonowanych, odbędą się także specjalne wyścigi w kategoriach dla zawodników niezrzeszonych, nie posiadających licencji. Odbędą się one w następujących kategoriach:

  • I kat. – dzieci przedszkolne, 2-6 lat (chłopcy i dziewczęta) – 5 minut
  • II kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2003-2005) – 5 minut
  • III kat. – dzieci szkoły podstawowej (roczniki 2000-2002) – 10 minut
  • IV kat. – młodzież gimnazjalna (1997-1999) – 30 minut
  • cyklosport mężczyźni (1984- 1995)- 45 minut
  • VI kat. – masters, 30 lat i starsi open (1983 i starsi) – 45 minut
  • VII kat. – kobiety open, 15 lat i starsze (1998 i starsze)

Chętnych do udziału w wyścigu zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi Regulaminami:

Regulamin Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country IX Grand Prix MTB „Solidarności” dla zawodników z licencją.

Regulamin IX Grand Prix MTB „Solidarności” dla zawodników niezrzeszonych.

Zapisy do startu w zawodach rozpoczynają się o godzinie 8:00, natomiast wyścigi w poszczególnych kategoriach startują od godziny 10:00. Zapraszamy zawodników i kibiców do czynnego udziału w imprezie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.