Dolnośląska Gala Kolarska Wałbrzych 2012 – podsumowanie sezonu kolarskiego

W sali Audytorium Novum wałbrzyskiego PWSZ 23 listopada odbyła się uroczystość, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem na czele, samorządowcy, działacze sportowi, przedstawiciele Dolnośląskiego Związku Kolarskiego z prezesem Bogdanem Rzepką, a także przedstawiciele i władze klubów kolarskich, zawodnicy i Mistrzowie Polski z Dolnego Śląska.

Część oficjalną rozpoczął prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka, który podsumował kolarski sezon 2012 i złożył gratulacje zwycięzcom. Następnie zabrał głos prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który podziękował zawodnikom, działaczom i sponsorom za ich dobrze wykonaną pracę.

Dolnośląska Gala Kolarska była podsumowaniem kolarskiego sezonu 2012. W imprezie trzykrotnie wyróżniono zawodniczki MKS Karolina. Dwukrotnie na podium stawała Sara Tonder, która zajęła 2. miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Młodziczka oraz 3. miejsce w klasyfikacji Challenge’u Szosa DZKol. Warto podkreślić, że w tej samej kategorii wiekowej na szosie tuż za podium znalazła się kolejna zawodniczka naszego klubu Paulina Pastuszek. Drugą wyróżnioną zawodniczką była Kamila Szewczyk, która zajęła 3. miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Orliczka.

Wśród mężczyzn wyróżnić należy kilku zawodników MKS Karolina, którzy co prawda nie znaleźli się na podium w Challenge’u DZKol, ale zajęli dobre miejsca, punktując wysoko na wielu wyścigach w ciągu roku. Wśród nich wymienić należy Grzegorza Dobronia i Patryka Ragana, odpowiednio 7. i 8. miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Junior Młodszy oraz Radosława Stempniaka, który zajął 7. miejsce w klasyfikacji Challenge’u MTB DZKol w kategorii Junior.

MKS Karolina Jaworzyna Śląska w podsumowaniu sezonu wypadła całkiem nieźle w skali województwa. Zarówno w klasyfikacji klubowego Challenge’u MTB DZKol, jak i w klasyfikacji klubowego Challenge’u MTB DZKol nasz klub zajął 8. miejsce ustępując jedynie dużym klubom z Wałbrzycha, Legnicy, Dzierżoniowa, Głogowa, Chojnowa itp. Po podsumowaniu dwóch ww. klasyfikacji MKS Karolina Jaworzyna Śląska zajął w klasyfikacji generalnej klubowego Challenge’u DZKol 9. miejsce.

Zarząd MKS Karolina pragnie pogratulować zawodniczkom i zawodnikom sekcji kolarskiej MKS Karolina wyników uzyskanych w sezonie 2012, jak również serdecznie podziękować za ciężką pracę, zaangażowanie i wolę walki o najlepsze wyniki. Ponadto słowa uznania należą się działaczom sekcji kolarskiej MKS Karolina: wiceprezesowi  Panu Pawłowi Tonder, instruktorowi Panu Antoniemu Szewczykowi oraz Panu Jackowi Bielińskiemu za trud pracy, jaki włożyli w minionym roku w działalność sekcji oraz za wsparcie jakim obdarzali zawodników zarówno w czasie wyścigów jak i treningów.