Zwycięstwo z Kudową

W dniu dzisiejszym nasza drużyna rozgrała mecz w ramach 14 serii gier o mistrzostwo wałbrzyskiej klasy okręgowej. Do Jaworzyny zawitała 5 drużyna w ligowej tabeli Włókniarz Kudowa -Zdrój. Goście do tej pory mieli serię 10 meczów bez porażki.

Samo spotkanie rozpoczęło się od uczczenia przez zgromadzonych na Stadionie Miejskim zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wspólnie oddaliśmy hołd Tym, którzy oddali życie za naszą wolność, ale także Tym, którzy obecnie bronią granic Naszej Ojczyzny, poprzez wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra zaczęła się walka na boisku. Nasza drużyna, mocno osłabiona po ostatnich derbach, przystąpiła do spotkania nastawiona na obronę i próbując przeprowadzać szybkie kontrataki. Pierwsza bramka padła już w 12 minucie meczu. Rzut rożny wykonywał Bartek Adamowicz, zagrana przez niego piłka trafiła prosto na nogę Dawida Wojaka, który z woleja, z 11 metrów, uderzył,  nie dając szans bramkarzowi Włókniarza na skuteczną interwencję. Na drugą bramkę kibice zgromadzeni na meczu czekali do  25 minuty. Znów stały fragment gry wykonywał Adamowicz.  Po wrzuceniu piłki z wolnego , zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Bartek Tymcik, który głową zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Goście kilkukrotnie groźnie atakowali lecz bardzo dobrze spisywała się nasza obrona. Najlepszą okazję mieli pod koniec pierwszej połowy gdzie po uderzeniu napastnika gości piłka zatrzymała się na słupku bramki Górskiego.

W drugiej połowie bardziej zdecydowanie nacisnęła drużyna Włókniarza spychając nas do głębokiej obrony. Mieli przy tym kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola lecz bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się młody Bartek Górski. Goście dopięli swego w 60 minucie zdobywając kontaktową bramkę. Strzelcem był Paweł Myrdacz. Pomimo wielu okazji do zdobycia bramek przez oba zespoły (słupki, poprzeczki) więcej goli już w tym spotkaniu nie padło i 3 punkty zostały w Jaworzynie Śląskiej.

MKS KAROLINA – WŁÓKNIARZ KUDOWA – ZDRÓJ 2:1 (Dawid Wojak, Bartosz Tymcik – Paweł Myrdacz)

Skład MKS: Bartek Górski, Szymon Kopacz, Mateusz Salamon, Marcin Krawczyk, Fabian Jaworski, Krystian Jagieła, Bartek Tymcik, Ksawier Okarmus, Bartek Adamowicz, Oliwier Pająk, Dawid Wojak – Tomasz Krawczyk.