Wygrana młodzieży, porażka seniorów – podsumowanie piłkarskiego weekendu

W sobotę zagrały wszystkie nasze drużyny.

Młodzicy pokonali u siebie, w meczu o 6 pkt. Koliber Uciechów 1:0 po bramce niezawodnego Wojtka Araszczuka.

Mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom, był szybki, wyrównany, z wieloma okazjami do zdobycia gola dla obu drużyn. Decydująca akcja meczu przeprowadzona została w 58 minucie. Wojtek Araszczuk przejął piłkę na połowie boiska , minął trzech rywali i uderzeniem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi z Uciechowa. Bardzo ważna wygrana drużyny Maksyma Tatuśko w walce o  awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po nim awansujemy na 2 miejsce w ligowej tabeli, przeskakując naszego dzisiejszego rywala. Ustępujemy jedynie drużynie AP 13 Jarosława Lato dwoma punktami, lecz nasza ekipa na jeden mecz rozegrany mniej.

MKS Karolina- Koliber Uciechów 1:0 (Wojtek Araszczuk)

Juniorzy Młodsi podejmowali na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej swoich rówieśników z Żarowa. Spotkanie zakończyło się bezapelacyjną wygraną naszych zawodników 5:1. Bramki strzelali: Bartosz Górski x2, Alan Naskręt, Mateusz Chwałek i Karol Kołodka. Dla drużyny gości jedyna bramkę zdobył, chwilę wcześniej wprowadzony Kamil Rajter.

Mecz od początku do końca pod dyktando zawodników MKS Karolina, którzy przeprowadzali szybkie i pomysłowe akcje, a przy tym mądrze się bronili.

MKS Karolina – Zjednoczeni Żarów 5:1 (Bartosz Górski x 2, Alan Naskręt, Mateusz Chwałek, Karol Kołodka- Kamil Rajter).

Na koniec dnia , zagrali nasi seniorzy, którzy udali się na wyjazd do Stolca. Zespół Skałek , wzmocniony przed obecnym sezonem doświadczonymi graczami, zajmował 3 miejsce w ligowej tabeli. Nasi zawodnicy niestety dość wyraźnie ulegli miejscowym 1:4. Jedyną bramkę dla naszego zespołu, po składnej akcji Szymon Kopacz- Marcin Bieniasz, zdobył ten pierwszy zaskakując bramkarza gości strzałem z ok 18 metrów. Jednak w drużynie gospodarzy gra wicelider klasyfikacji strzelców wałbrzyskiej okręgówki- Piotr Satanowski, który, w sobotę, czterokrotnie pokonał naszego golkipera, potwierdzając swoje strzeleckie umiejętności. Nasz zespół zagrał bez kilku podstawowych zawodników. Zabrakło Ptaka, Salamona, Jagiełę, Istelskiego, Wojaka. Na domiar złego, w wyniku kontuzji, przedwcześnie musiał opuścić boisko, nasz kapitan w dzisiejszym meczu – Maciek Smaruj, który został odwieziony na SOR ze złamana kością śródręcza.

Skałki Stolec – MKS Karolina 4:1 (Piotr Satanowski x 4 – Szymon Kopacz)