Czasówka w Nowicach coraz bliżej.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Nowice – Nasza Wieś i Miejski Klub Sportowy „Karolina” organizują kolarski wyścig szosowy pn. „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Śladem lat ubiegłych, także w tym roku swoją obecność potwierdziły liczne gwiazdy kolarstwa, w tym sam Tadeusz Mytnik. Impreza odbędzie się w sobotę, 3 lipca 2021 r. w Nowicach, rodzinnej miejscowości Mistrza.

Organizatorzy wyścigu zapraszają wszystkich chętnych posiadających sprawny rower, do udziału w wyścigu z możliwością rywalizacji w niemal wszystkich kategoriach wiekowych dla zawodników z licencją i wielu kategoriach dla kolarzy amatorów, niezrzeszonych od przedszkolaków do weteranów.

Zapisy w dniu 03.07.2021 r. w Nowicach- teren rekreacyjny „Koziarnia” (Nowice, 30B) od godz. 8.00 do godz. 9.30, odprawa techniczna godz. 9:45, start pierwszej kategorii wiekowej o godzinie 11:00. Dla  kategorii dzieci zapisy będą trwać do godz. 12:00.

Dla przybyłych zawodników oraz gości na terenie „Koziarni” będzie czekać wiele atrakcji. Między innymi  obecność przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Jaworzyny Śląskiej w przepięknych XIX – wiecznych strojach, dobre swojskie jedzenie przygotowane przez nowickie gospodynie, strzelanie z łuku tradycyjnego, strefa aktywności fizycznej, pokazy Judo.

Organizatorzy zapraszają również mieszkańców Nowic, gminy Jaworzyna Śląska oraz wszystkich chętnych do kibicowania kolarzom na trasie wyścigu.

Link do regulaminu: Regulamin Nowice 2021