Juniorzy zdobywają wicemistrza

Zespół juniorów młodszych Miejskiego klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska jesień 2020 może zaliczyć do bardzo udanych.

Nasz młody zespół w IV lidze okręgowej zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Do zwycięzcy rozgrywek Zagłębia Wałbrzych stracił tylko 3 punkty. MKS Karolina Jaworzyna Śląska na 10 rozegranych spotkań ligowych przegrała zaledwie dwa. Pierwszą porażkę w sezonie nasza drużyna doznała w trzeciej kolejce ze Zjednoczonymi Żarów na własnym stadionie 1:2. Drugim zespołem, któremu udało się wygrać z naszymi młodymi piłkarzami było Zagłębie Wałbrzych, które pokonało naszą drużynę na boisku w Wałbrzychu 2:0. Ten mecz prawdopodobnie przesądził o tym, że to właśnie zawodnicy z Wałbrzycha wygrali rozgrywki IV ligi okręgowej juniora młodszego.

W tym zespole bramki strzegł Bartosz Górki, który jest podstawowym bramkarzem drużyny seniorskiej. Z drużyny juniorów młodszych „minuty” w seniorach zaliczyli również Ksawier Okarmus, Dominik Stodolny oraz Oliwier Pająk, któremu nawet udało się pokonać bramkarza Włókniarza Kudowa Zdrój.

MKS Karolina Jaworzyna Śląska była najskuteczniejszą drużyną w rozgrywkach zdobywając aż 52 bramki (drugi wynik uzyskało Zagłębie Wałbrzych – 39). Jeśli chodzi o liczbę najmniej straconych goli to nasz zespół w tej klasyfikacji zajął drugie miejsce (15 bramek). Zagłębie Wałbrzych straciło najmniej bramek w całych rozgrywkach – 13.

Poniżej przedstawiamy strzelców naszej drużyny w tym sezonie:

Ksawier Okarmus 15
Bartosz Ptak 9
Oliwier Pająk 6
Miłosz Rachelski 6
Tomasz Janes 4
Konrad Walczyk 4
Artur Dawid 2
Alan Naskręt 2
Szymon Tokarczyk 1
Karol Kołodka 1
Bartosz Górski 1

Pełna tabela oraz wyniki:

Pos   Zespół M W T L Pkt Last 5
1 Logo Zagłębie Wałbrzych 10 9 0 1 27       
2 Logo Karolina Jaworzyna Śląska 10 8 0 2 24       
3 Logo Zjednoczeni Żarów 10 6 0 4 18       
4 Logo Futgol Czarny Bór 10 4 0 6 12       
5 Logo AP Dzierżoniów 10 2 0 8 6       
6 Logo Boxmet Piskorzów 10 1 0 9 3       

Mecz Score
29 sierpnia 2020 11:00 N/A
Karolina Jaworzyna Śląska Boxmet Piskorzów

8 - 0

29 sierpnia 2020 11:00 N/A
Zagłębie Wałbrzych Futgol Czarny Bór

4 - 1

Miejski Klub Sportowy pragnie podziękować rodzicom za wsparcie drużyny oraz sponsorom: Gminie Jaworzyna Śląska, Restauracji MagnoliaRast, Firmie remontowo-budowlanej RAMAR, Zakładowi Porcelany Stołowej Karolina, Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów.