Seniorzy po Krysztale

W sobotę na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej w 6. kolejce Ligi Okręgowej seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska podejmowali na własnym stadionie Kryształ Stronie Śląskie.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelali Laskowski oraz Jagieła.

MKS Karolina: Górski, Laskowski, Łucyk, Krawczyk, Jagieła, Adamowicz, Schmidt (71′ Borowy), Ptak, B. Tymcik, Mróz, Pinheiro (25′ Putaj).

Spotkanie przebiegało w dosyć wyrównanie. W pierwszej odsłonie meczu już w 4 minucie świetna okazję do strzelenia bramki miał Krystian Jagieła, ale niestety jego strzał wylądował na słupku bramki Kryształu Stronie Śląskie. Przez większość pierwszej połowy spotkanie toczyło się w środkowej strefie boiska. Nasz zespół oddał jeszcze w tej części gry jeszcze dwa groźne strzały na bramkę. Zespół ze Stronia Śląskiego miał dwie dogodne sytuacje w pierwszej połowie po jednym ze strzale piłka wylądowała na poprzecce bramki Górskiego. W drugiej sytuacji nasz młody bramkarz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam. W 25 minucie groźnego urazu nabawił się Pinheiro dla, którego był to pierwszy mecz w naszych barwach.

W drugiej połowie również nie brakowało walki na boisku. W 49′ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Ptaka piłkę strzałem głową do bramki skierował Dorian Laskowski. W drugiej części spotkania kilka udanych interwencji zaliczył Bartosz Górski. Ostatnie 15 minut meczu to wyraźna przewaga MKS Karoliny, która atakowała bramkę gości. W doliczonym czasie gry akcję z lewej strony zamyka Jagieła i ustala wynik 2:0 dla naszego zespołu.