MKS Karolina wyróżniony przez Ministerstwo Sportu.

W poniedziałek (22 czerwiec) w hali widowiskowo-sportowej w Jaworzynie Śląskiej wizytę złożyła Minister Sportu Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk. Towarzyszyli jej także: Pan Minister Michał Dworczyk – Szef Kancelarii Premiera, Pan Wiceminister Klimatu Ireneusz Zyska, Poseł na Sejm RP –  Pan Marcin Gwóźdź, Wicewojewoda Dolnośląski – Pan Jarosław Kresa, Wicemarszałek województwa Dolnośląskiego – Pan Grzegorz Macko oraz radna wojewódzka Pani Ewelina Szydłowska. Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele władz Gminy Jaworzyna Śląska oraz klubów sportowych z naszej gminy.

Jednym z tematów rozmów było między innymi zapoznanie zaproszonych gości z największymi imprezami sportowymi odbywającymi się na terenie Gminy Jaworzyna Śląska. Nasz klub mógł pochwalić się wyścigiem kolarskim „Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem od wielu lat.

Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska Rafal Kwiatkowski wraz z zawodnikami wszystkich sekcji odebrał z rąk Minister Sportu pani Danuty Dmowskiej-Andrzejuk promesę na kwotę 15 000 złotych z RZĄDOWEGO PROGRAMU KLUB, którego MKS Karolina jest beneficjentem od kilku lat.

Troje zawodników sekcji kolarskiej: Judyta Tonder, Krystian Smereczniak oraz Oliwier Okarmus otrzymało stypendium sportowe ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska z rąk Burmistrza pana Grzegorza Grzegorzewicza.

zdjęcia dzięki uprzejmości pana Sylwestra Bartczaka