Sezon piłkarski zakończony

Dzisiaj komunikat w sprawie rozgrywek dla IV lig i niższych wydał Polski Związek Piłki Nożnej, który w porozumieniu z prezesami Wojewódzkich ZPN podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20.

Podjęto decyzję również, że obecny sezon zakończy się bez spadków do niższych lig, natomiast będą awanse na podstawie dotychczas rozegranych spotkań.

Dla pierwszej drużyny Miejskiego Klubu Sportowego oznacza to, że w przyszłym sezonie wystartuje w Lidze Okręgowej – sezon 2019/20 podopieczni Grzegorza Ignatowicza zakończyli na 9. pozycji.

Druga drużyna zmagania w B-klasie kończy na 10. lokacie.

Poniżej oficjalny komunikat PZPN:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

źródło: własne/pzpn.pl