Sezon 2013/14 – walka o utrzymanie w ostatniej kolejce

Dzisiaj cofniemy się do sezonu 2013/14, w którym drużyna seniorska Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska walczyła do ostatnich minut sezonu o utrzymanie w Lidze Okręgowej.

Rywalem naszego zespołu w ostatnim meczu jesieni oraz sezonu była ekipa Trojanu Lądek Zdrój, która też nie mogła być pewna utrzymania. W tych meczach MKS Karolinę jako trener prowadził Tomasz Mojsa. Był to drugi mecz jego mecz jako trenera pierwszego zespołu. Wcześniej drużynę od lipca 2013 roku prowadził Roman Szuba.

Pierwszy mecz pomiędzy MKS Karoliną Jaworzyna Śląska, a Trojanem Lądek Zdrój odbył się 16 listopada 2013 roku na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Nasz zespół przystępował do tego meczu z 17 punktami na koncie, natomiast goście z Lądka Zdroju z jednym oczkiem więcej.

W tym meczu w pierwszej odsłonie nie wiele działo się na boisku. Obie drużyny próbowały swojego szczęścia, ale żadnej z nich nie udało się znaleźć drogi do bramki rywala.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA MKS KAROLINA

W drugiej połowie tego spotkania w 53. minucie gola strzela Grzegorz Ignatowicz, ale niestety sędzia odgwizduje spalonego i bramka nie zostaje uznana. Trzy minuty później podopieczni Tomasza Mojsy już wychodzą na prowadzenie po golu strzelonym przez Ignatowicza. Po tej bramce goście z Lądka Zdroju wzięli się za odrabianie strat, ale w tym spotkaniu mimo kilku bardzo dobrych okazji nie pokonali Wojcieszka. W 93. minucie meczu MKS Karolina wyprowadza kontratak i po wrzutce Ptaka w pole karne piłkę do własnej bramki pakuje Urban.

Skład MKS Karolina: M. Wojcieszek, Ł. Szuba, T. Mojsa, P. Krzeczowski, M. Krawczyk, A. Krzykalski, M. Ptak, M. Kurzeja, G. Furmankiewicz, M. Pieniążek, G. Ignatowicz oraz D. Reich, K. Rutkowski, D. Tymcik i M. Wirchniański.

Jesień 2013 roku nasza drużyna skończyła na 8. pozycji z 20 punktami na koncie (3 punkty przewagi nad strefą spadkową).

źródło-zdjęcia: mkskarolina.com i jaworzynka.info

Więcej zdjęć na stronie jaworzynka.info (zdjęcia Sylwester Bartczak)

___

Drugie spotkanie było ostatnim w sezonie dla obu ekip. MKS Karolina Jaworzyna Śląska po prostu potrzebowała zwycięstwa w tym meczu, aby wyprzedzić Trojan Lądek Zdrój. Równolegle swój mecz grała Pogoń Pieszyce z Nysą Kłodzko. Sytuacja była dosyć jasna. Jeśli Pogoń Pieszyce pokona Nysę to nasz zespół musi również wygrać (wtedy kończymy sezon przed Trojanem i Pogonią). Jeśli Pogoń zremisuje my też musimy co najmniej zremisować, jeśli zespół z Pieszyc przegra MKS Karolina również może przegrać.

WSPIERAJ MKS KAROLINA – WIRTUALNY MECZ Z KS KORONAWIRUS

Drugi mecz odbył 15 czerwca 2014 roku. Praktycznie wiadome było, żeby nie oglądać się na Pogoń Pieszyce najlepiej ten mecz po prostu wygrać. W grze o utrzymanie również była Piławianka Piława Górna, która sensacyjnie pokonała w ostatnim meczu sezonu lidera Zjednoczonych Żarów na ich terenie.

Pierwsza część meczu to ataki naszego zespołu. W tej odsłonie gry nasza drużyna dwukrotnie trafiała w poprzeczkę bramki rywala oraz raz w słupek. Niestety w 37. minucie spotkania widmo spadku po raz pierwszy tego dnia zajrzało w oczy MKS Karoliny. Nasz zespół traci bramkę, a Pogoń Pieszyce prowadzi z Nysą Kłodzko. Na szczęście kilka chwil później mamy rzut karny, który na bramkę zamienia Mateusz Ptak. Wynikiem 1:1 kończy się ta część meczu.

Na drugą odsłonę spotkania nasz zespół wychodzi równie zmotywowany i od pierwszych minut szturmuje bramkę Trojana Lądek Zdrój, ale niestety też przydarzały się proste straty piłki w środku boiska. Już w 48. minucie meczu mamy rzut wolny z okolic 25 metra – na bramkę zamienia go Grzegorz Furmankiewicz. Niestety trzy minuty później tracimy bramkę po stracie piłki w środku pola. W międzyczasie dochodzą informacje, że Pogoń Pieszyce prowadzi z Nysą Kłodzko, a Piławianka Piława Górna ze Zjednoczonymi Żarów. Na ten moment nasz zespół jest w A-klasie. Wiadomo było, że ten mecz trzeba wygrać. Podopieczni Tomasza Mojsy wciąż atakują, ale jednocześnie narażają się na kontrataki rywali. W 72. minucie meczu na prowadzenie MKS Karolinę Jaworzyna Śląska wyprowadza Ignatowicz. Dwie minuty później na 4:2 podwyższa Ptak. Nasz zespół po czwartej bramce starał się uspokoić grę. Nadal stwarzał sytuacje, ale żadnej z szans nie wykorzystuje. W 86. minucie meczu znowu robi się nerwowo, ponieważ Trojan Lądek Zdrój strzela bramkę kontaktową. Na szczęście nasz zespół zdołał dowieźć zwycięstwo do końca i ostatecznie utrzymał się w lidze okręgowej.

Skład MKS Karolina: M. Burdzy, M. Krawczyk, P. Krzeczowski, T. Mojsa, D. Tymcik, M. Kurzeja, D. Kusio, M. Ptak, R. Piech, G. Ignatowicz, G. Furmankiewicz oraz P. Borys.

Poniżej przedstawiamy państwu tabelę z tego sezonu – jak widać sezon był bardzo wyrównany i trzeba było wyjątkowo dużo punktów zdobyć. Na szczęście nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i utrzymała się w Lidze Okręgowej po niesamowitych emocjach w Lądku Zdroju. Z ligi ostatecznie spadają: Kryształ Stronie Śląskie, Sparta Ziębice oraz Pogoń Pieszyce.

źródło foto-tabeli: 90minut.pl

źródło-info: własne/Grzegorz Bukała (mkskarolina.futbolowo.pl)

___

ZOSTAŃ SPONSOREM MIEJSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA