POLONIA-STAL ŚWIDNICA TRIUMFATOREM SP JAWORZYNA CUP 2019r. [FOTO]

W niedzielę, 15 grudnia 2019r. w Hali Sportowo-Edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się turniej piłki nożnej dla młodzików z rocznika 2007. Został on zorganizowany wspólnie przez Miejski Klub Sportowy „KAROLINA” oraz Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej i  dzięki programowi „Pomoc z Toyoty”. Jest to program wolontariatu pracowników z wałbrzyskiej fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn klubowych z całego Dolnego Śląska, które w pierwszej fazie zostały podzielone na dwie grupy.  Każda drużyna rozegrała mecz ze wszystkimi ekipami w swojej grupie. Następnie dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a pozostałe rywalizowały o poszczególne miejsca. Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach grupowych w półfinałach spotkały się drużyny:

Akademia Piłkarska Dzierżoniów – MKS Karolina Jaworzyna Śląska II – 4:3,

Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin – 1:0.

W meczu o najniższe miejsce na podium drużyna Zagłębia Lubin, prowadzona przez wychowanka naszego klubu Trenera Sławka Wałowskiego, ograła po zaciętym i wyrównanym spotkaniu drugi skład Karoliny 3:0.

Mecz finałowy poprzedziła ceremonia prezentacji najlepszych w tym dniu drużyn, co spotkało się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

W ostatnim meczu turnieju o wyniku decydowały dopiero rzuty karne. W tym lepsi okazali się zawodnicy Polonii Stal Świdnica dowodzeni przez Trenera Mariusza Krupczaka, którzy pokonali Akademięę Piłkarską Dzierżoniów stosunkiem bramek 3:2 i  stanęli na najwyższym stopniu podium.

 Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród.

  • NAJLEPSZYM STRZELCEM został : JAKUB GANCZAR (Zagłębie Lubin) – 7 bramek
  • NAJLEPSZYM BRAMKARZEM : DANIEL WIELEMBOREK (Polonia-Stal Świdnica)
  • NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM – MVP: KAMIL NOWOGOŃSKI (Zagłębie Lubin)

Organizator przyznał również SPECJALNE WYRÓZNIENIE dla NADII SOBEL (Silesia Żarów) jako jedynej zawodniczce, która rywalizowała w naszym turnieju.

W niedzielnych zawodach uczestniczyły ponadto drużyny: MKS Siechnice I i MKS Siechnice II, Silesia Żarów, MKS Karolina Jaworzyna Śląska I, Akademia Piłkarska Świdnica oraz Gwarek Wałbrzych, które pokazały wysokie umiejętności i dały zgromadzonym wiele satysfakcji.

Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami oraz pucharami, a najlepsza trójka dodatkowo nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez naszych sponsorów i partnerów, którymi byli: Urząd Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska, ZPS Karolina Sp. z o.o., Restauracja „Magnolia-Rast”, JAKO Polska, Ramar, Toyota Motor Maufacturing Poland Sp. z o.o., Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Zebra Sp. z o.o., Wice-przewodniczący Rady Miasta Pan Sebastian Grajaszek. Nagrody wręczali : Pan Krzysztof Sołtys – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz Pan Łukasz Czajkowski – wice prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Oprócz rywalizacji piłkarskiej dla kibiców i zawodników czekało w tym dniu mnóstwo innych atrakcji. Sekcja kolarska MKS Karolina prowadziła stacjonarny trening jazdy na trenażerach, a w przerwie meczów nasza sekcja JUDO dała krótki pokaz swoich umiejętności. W trakcie turnieju prowadzony był również kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji mieszkanki naszego miasta Kai Prędeckiej.

Zarząd MKS Karolina składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację turnieju, Trenerom i pracownikom MKS Karolina, wolontariuszom oraz pracownikom Szkoły Podstawowej z Jaworzyny Śląskiej i wielu innym osobom. Szczególne słowa uznania dla drużyny Zagłębia Lubin i  Trenera Sławka Wałowskiego oraz rodziców zawodników, którzy przekazali na ręce Pani Renaty Prędeckiej koszulkę z autografem Saszy Balićia oraz gadżety klubowe z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Kai.

Więcej zdjęć z turnieju wkrótce.