Derby, derby i po derbach…

W sobotę (27 kwiecień) swoje spotkanie ligowe rozegrali seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska.

Nasz zespół w 21. kolejce Ligi Okręgowej podejmował w derbach Gminy Jaworzyna Śląska Venus Nowice. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 na korzyść MKS Karolina. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: 2 – Olivera, 1 – Borowy, Ptak.

Od początku meczu swój styl gry narzucili gracze MKS Karolina, którzy już w pierwszej połowie mieli kilka znakomitych sytuacji. Dwie z nich wykorzystał Italo Rocha de Olivera, który w sytuacjach sam na sam pewnie pokonał bramkarza z Nowic Wojciecha Grygoriewa. Venus Nowice oddał dwa celne strzały na bramkę, ale pewnie je wybronił Wojcieszek.

W drugiej połowie także inicjatywa należała do naszego zespołu. Venus Nowice nieco śmielej zaczął atakować, ale groźnych sytuacji nie stworzył. Koło 60 minuty spotkania za zagranie ręką w polu karnym zawodnika z Nowic arbiter odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Ptak. Chwilę później sytuację stworzyli nowiczanie, a konkretnie Dariusz Włodarczyk, który strzałem lewą nogą ze skraju pola karnego zaskoczył Wojcieszka. Wynik ustalił pod koniec spotkania Szymon Borowy, który wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Olivery po wzorowym kontrataku naszego zespołu.

Brawo dla drużyny za wywalczenie bardzo ważnych trzech punktów!

MKS Karolina: Wojcieszek, Jagieła, Radevych, Łucyk, Krawczyk, Borowy, B. Tymcik, D. Tymcik, Ptak, Adamowicz, Olivera oraz Satała, Mottel, Podgórski, Subczyński, Putaj, Drozdek, Laskowski.