Finał LIGI MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – Szczawno Zdrój i Finał Pucharu Strefy MTB Sudety – Bielawa 16.09.2018 [FOTO]

W dniu 16 września br. odbyły się finałowe edycje wyścigów na rowerach górskich. VII – Edycja Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Szczawnie Zdroju i VIII edycja Pucharu Strefy MTB Sudety w Bielawie.

Dobrze zaprezentowała się młodsza część zawodników sekcji kolarskiej na trudnej siłowej i technicznej trasie w Szczawnie Zdroju:
3-m. Oliwier Okarmus – kategoria dzieci 9-10 lat
13-m. Marcin Romaniecki – kategoria dzieci 9-10 lat
14-m. Tymoteusz Bałuk – kategoria dzieci 9-10 lat
6-m. Maciej Bronicki – kategoria Młodzik
9-m. Michał Jakubik – kategoria Młodzik

10-m. Maciej Górka – kategoria Młodzik
W kategorii Żak Krystian Smereczniak nie ukończył wyścigu z powodu defektu roweru. Jechał na piątym premiowanym miejscu.

Natomiast najstarszy i najdłużej trenujący zawodnik sekcji kolarskiej Junior Jakub Bieliński wziął udział w ostatnim maratonie Pucharu Strefy MTB Sudety w Bielawie na trasie Mega i zajął 1 miejsce. W klasyfikacji generalnej po ośmiu edycjach Kuba także stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.