VIII GPX MTB „S” – Sara Tonder Mistrzynią Dolnego Śląska

W VIII Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 3 czerwca 2012 roku na terenie jaworzyńskiej żwirowni wystartowało ponad stu zawodników z klubów sportowych. Punkty zdobyte podczas wyścigu były zaliczane do challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, a w kategorii młodzików i młodziczek impreza osiągnęła rangę Mistrzostw Dolnego Śląska.

Na wymagającej trasie, prowadzącej po drogach i bezdrożach wokół jaworzyńskiego akwenu nie zabrakło mocnej rywalizacji, efektownych zjazdów, a także nieprzewidzianych kraks. Widzowie, którzy przybyli dopingować zawodników uczestniczących w zawodach mogli podziwiać piękne, kolarskie widowisko. Najefektowniejsze okazały się wyścigi w kategoriach juniorskich oraz oczywiście w Elicie Mężczyzn. Podczas imprezy, w rekreacyjnej formie rozegrano także specjalny wyścig dla dzieci i młodzieży z Gminy Jaworzyna Śląska, w którym wzięło udział około 20 amatorów.

Dla sekcji kolarskiej naszego klubu impreza zakończyła się dużym sukcesem, ponieważ w kategorii młodziczek zawodniczki MKS’u – Sara Tonder i Paulina Pastuszek – zdobyły odpowiednio złote i brązowe medale Mistrzostw Dolnego Śląska. Warto podkreślić, że obie zawodniczki startują w kategorii Młodziczek od tego roku, za specjalnym zezwoleniem Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, pod względem wieku klasyfikują się do kategorii żakiń (młodszej).

Pozostali zawodnicy sekcji kolarskiej MKS Karolina w innych kategoriach zajęli następujące miejsca. W kategorii Żaków drugi był Bartosz Smereczniak, trzeci Jakub Biliński, czwarty Jakub Żuraw, ósmy Jakub Lisiecki. W kategorii Żakinie druga była Kamila Pastuszek a piąta Aleksandra Hajduk. W Kategorii Junior młodszy szósty był Grzegorz Dobroń, dziesiąty Patryk Ragan, dwunasty Karol Chmielowiec. W kategorii Elita Kobiet piąta była Kamila Szewczyk, a w kategorii junior Radosław Stempniak zajął siódme miejsce.

Organizatorami wyścigu od lat są: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Miejski Klub Sportowy „Karolina” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Grand Prix odbyło się dzięki wsparciu Gminy Jaworzyna Śląska oraz Powiatu Świdnickiego, a także firm i prywatnych sponsorów.

Za wsparcie imprezy organizatorzy pragną podziękować: ZPS „Karolina” sp. z o.o., Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Piekarnia Profit-Bis Jacek Wychowanek, Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury i Sportu NSZZ „Solidarność”, Sklep Rowerowy Eugeniusz Dejnek w Świdnicy, Zakład Stolarski Pan Ryszard Podgórski.

Wyniki VIII Grand Prix MTB Solidarności (pdf).