Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika – podsumowanie

V edycja wyścigu w kolarstwie szosowym pod hasłem „Szukamy następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika” już poza nami. Po raz piąty przyjechali do Nowic młodzi miłośnicy kolarstwa z terenu Dolnego Śląska i nie tylko. Zainteresowanie wyścigiem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, albowiem na starcie stanęło ponad 200 zawodników reprezentujących różne kluby sportowe oraz amatorów.

Sygnał do startu dał, jak zwykle, bohater dnia pochodzący z Nowic – Tadeusz Mytnik, który także przejechał trasę wyścigu, prezentując świetną formę. Cieszył  liczny udział najmłodszych miłośników dwóch kółek.  Każdy z nich na linii mety otrzymywał czekoladę oraz pamiątkowy medal z podobizną Tadeusza Mytnika, który osobiście dekorował dzieci.  Po ponad 4 godzinach zmagań na szosie przyszła pora na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy przenieśli się na pięknie przygotowaną „Koziarnię”. Tam na imponującej scenie odbył się koncert zespołu „Jaworzynianie” pod kierunkiem Pana  Hieronima Fabisia. Występ zadedykowano przybyłym do Nowic mistrzom polskiego kolarstwa oraz działaczom tej dyscypliny sportu w osobach Tadeusza Mytnika, Bogdana Koraszewskiego, Jana Faltyna, Mieczysława Nowickiego, Jana Jankiewicza, Mieczysława Żelaznowskiego, Jana Brzeźnego, Mieczysława Cieleckiego, Józefa Bekera, Jarosława Zarembskiego. Spotkanie z mistrzami sprzed lat, możliwość rozmowy, posłuchania wspomnień na temat sukcesów w imprezach rangi mistrzowskiej i olimpijskiej było niezwykłym przeżyciem nie tylko dla młodych adeptów kolarstwa. Gościom towarzyszyła przez cały czas grupa rekonstrukcyjna ze Stowarzyszenia Miłośników Jaworzyny Sl. w przepięknych XIX – wiecznych strojach. Byli mistrzowie polskiego kolarstwa w towarzystwie przedstawicieli władz, sponsorów i grupy rekonstrukcyjnej wzięli udział w niezwykle uroczystej ceremonii dekorowania zwycięzców i wręczania nagród najlepszym w 21 kategoriach. W uroczystości wzięli udział burmistrz Jaworzyny Śl. Pan Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Pan Marek Zawisza, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Artur Nazimek, wicestarosta powiatu Świdnickiego Pan Zygmunt Worsa, wiceprezes ZPS „Karolina” Pan Grzegorz Mechla, radny z Nowic Pan Marian Gawron. Dekorację poprzedziło wręczenie Panu Grzegorzowi Grzegorzewiczowi flagi olimpijskiej z autografami wszystkich przybyłych do Nowic mistrzów kolarstwa.

 

Zawodnicy otrzymali piękne nagrody dzięki licznym sponsorom, którym należą się słowa wdzięczności i uznania. Dziękujemy:

Gminie Jaworzyna Śl.,

Starostwu Świdnickiemu,

Firmie BW SIŁA TECHNOLOGII – Paweł Bujak,

Zakładowi Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śl,,

Firmie Usługi Transportowe i Handel Marek Bereta , Zenon Bodurka z Nowic,

Firmie Obróbka Mechaniczna Elementów Metalowych „ULMECH” – Urszula Rafałko z Nowic,

Zakładowi  COLGATE ze Świdnicy,

Firmie JAKO – Tomasz Mojsa,

Piekarni Profit Bis Anna i Jacek Wychowankowie,

Panu Danielowi Kluge,

Państwu Gizeli i Januszowi Nabielcom,

Pani Marii Gajeckiej,

Pani Alicji Wiącek – bukieciarstwo Świdnica,

Zakładowi  „Zebra” z Jaworzyny Śl.,

Panu Pawłowi Kwiatkowskiemu,

Pani Władysławie Kulas,

Pani Katarzynie Bielińskiej,

Panu Pawłowi Kropornickiemu,

Panu Dariuszowi   Włodarczykowi,

 

Po uroczystości dekoracji przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez mieszkanki Nowic. Szczególnym powodzeniem cieszyły się domowe wypieki, bigos i swojska kaszanka.

Organizatorami wyścigu byli: Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”, Miejski Klub Sportowy „Karolina” , Rada Sołecka Nowic oraz trener i dyrektor wyścigu Antoni Szewczyk, Jacek Bieliński – wiceprezes MKS „Karolina”, Łukasz Czajkowski. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali strażacy z OSP w Nowicach, Pastuchowa i Wierzbnej.

Wszystkim mieszkańcom Nowic należą się słowa uznania i podziwu za zaangażowanie w organizację tej przepięknej  sportowe imprezy.

 

Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki (za Dzkol):

Nowice (07.07.2018) – Młodzież Gimnazjalna

Nowice (07.07.2018) – Dzieci 10-12 lat

Nowice (07.07.2018) – Masters niezrzeszony Nowice (07.07.2018) – Cyklosport niezrzeszony

Nowice (07.07.2018) – Dzieci 7-9 lat

Nowice (07.07.2018) – Dzieci przedszkolne

Nowice (07.07.2018) – Masters V

Nowice (07.07.2018) – Masters IV

Nowice (07.07.2018) – Masters III

Nowice (07.07.2018) – Masters II

Nowice (07.07.2018) – Masters I

Nowice (07.07.2018) – Cyklosport zrzeszony

Nowice (07.07.2018) – Junior

Nowice (07.07.2018) – Juniorka

Nowice (07.07.2018) – Juniorka Młodsza

Nowice (07.07.2018) – Junior Młodszy

Nowice (07.07.2018) – Żakinia

Nowice (07.07.2018) – Żak

Nowice (07.07.2018) – Młodzik

Nowice (07.07.2018) – Młodziczka

Nowice (07.07.2018) – Mistrzowie dolnego śląska.