Liga Aglomeracji Wałbrzyskiej MTB, Lubański Wyścig MTB 26-27.05.2018 [FOTO]

Sezon kolarski w pełni. Dlatego kolarze MKS „Karolina” mieli pracowity weekend. W sobotę startowali na II edycji Wyścigu MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej w Dobromierzu. Runda krótka interwałowa i siłowa z dwoma dropami czyli skoczniami dla rowerów. W kategorii chłopców 9-10 lat trzecie miejsce wywalczył Oliwier Okarmus, a dwunaste Tymoteusz Bałuk. W kat. Młodzików punkty do challenge’u DZKol zdobył Maciej Bronicki zajmując dziewiąte miejsce, a Patryk Gromek był trzynasty. Młodziczka Wiktoria Prędecka nie ukończyła wyścigu z powodu kontuzji odniesionej po upadku z dropa. Żak Krystian Smereczniak uplasował się na dziewiątym miejscu. W kat. dziewczynek do lat 6 Zuzia Bałuk finiszowała na pierwszym miejscu.

W niedzielę zawodnicy startowali w Lubańskim Wyścigu MTB. Bardzo dobrze pojechał Jakub Bieliński zajmując drugie miejsce w kat. M-1 mężczyzn do lat dwudziestu. W wyścigu szkółek kolarskich chłopców 9-11 lat szóste miejsce zajął Oliwier Okarmus, a dziesiąty był Tymoteusz Bałuk.

Tekst: Antoni Szewczyk

Zdjęcia: Antoni Szewczyk