Nie tak miało być…

Po przerwie spowodowanej wydarzeniami z 27 kwietnia, juniorzy MKS Karolina w czwartek, 3 maja wybiegli na boisko w Bolesławicach, aby w roli gospodarza zmierzyć się z drużyną Nysy Kłodzko. Było to niezwykle zacięte spotkanie. Prowadzenie w pierwszej połowie zdobyli goście. Szczęśliwie nasi zawodnicy szybko odrabiają straty, a przed końcem pierwszej połowy wychodzą na prowadzenie 2:1. Niestety po przerwie szybko tracimy bramkę. Potem mimo prób nie wykorzystujemy szans i mecz kończy się wynikiem 2-2, co bardzo ucieszyło przyjezdnych, którzy w 2 połowie skupili się na przeszkadzaniu zawodnikom Karoliny i wyprowadzaniu nielicznych kontr. Bramki dla MKS Karolina strzelali Krzak oraz Pieniążek M.

MKS Karolina (OJ) – Nysa Kłodzko 2:2 (2:1)

Skład MKS Karolina: Sip – Sala, Wojewodzic, Fudali, Bednarski – Kurzeja, Bielat, Sobczyński, Jopek – Krzak, Pieniążek M. oraz Krawczyk, Łucyk, Dybeł.

Długi majowy weekend był niezwykle intensywny. Już dwa dni później, 5 maja juniorzy zagrali wyjazdowy mecz w Boguszowie-Gorcach. Ponownie w pierwszej połowie tracimy bramkę na 1:0 i taki wynik utrzymuje się do przerwy. W drugiej połowie szybko tracimy bramkę na 2:0. W tym momencie nasi zawodnicy zaczynają odrabiać straty. Krótko cieszymy się z remisu 2:2. Piłka zagrana ze stałego fragmentu, z ok. 40 metra wpada w nasze pole karne i tracimy bramkę na 3:2. Pomimo ambitnej walki nie udało się już zdobyć wyrównującej bramki.

Aura tego meczu nie była zbyt szczęśliwa dla zawodników. Wysoka temperatura, niezwykle trudne i twarde boisko.  Ponadto brak szczęścia. Nasi zawodnicy w tym meczu 3 razy trafiali w poprzeczkę bramki przeciwnika. Najpierw Bednarski po niezwykle silnym strzale z rzutu wolnego, następnie dwa razy z akcji. Najpierw poprzeczkę, po indywidualnej akcji obija Pieniążek, później po dośrodkowaniu poprzeczkę ociera piłka uderzana przez Bielaka. Bramki dla naszego zespołu w tym meczu strzelają podobnie jak w Bolesławicach Krzak i Pieniążek.

Szczyt Boguszów-Gorce – MKS Karolina (OJ) 3:2 (1:0)

Skład MKS Karolina: Sip – Sala, Wojewodzic, Fudali, Bednarski – Kurzeja, Bielat, Bielak, Dybeł – Krzak, Pieniążek M. oraz Krawczyk, Łucyk, Wieczorek.

Już w najbliższą niedzielę nasi junorzy będą mieli szansę się zrehabilitować. O godz. 14:30 w roli gospodarza, już na własnym boisku podejmą drużynę Pogonii Pieszyce. Serdecznie zapraszamy.