Zakończenie sezonu przy Sportowej [+LIVE]

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w IV lidze oraz klasie okręgowej juniora. Seniorzy oraz ich młodsi koledzy rozegrają swoje ostatnie spotkania przy ulicy Sportowej w najbliższy czwartek. Rywalizację rozpoczną zawodnicy Grzegorza Ignatowicza o godzinie 11:00 natomiast na 17:00 zaplanowano mecz seniorów. 

Przeciwnikiem MKS Karolina w 30 kolejce dolnośląskiej IV ligi będzie Sokół Wielka Lipa – zajmujący obecnie 10 miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do ósmych jaworzynian. Ścisk punktowy pomiędzy dziesiątą a siódmą lokatą jest na tyle mały, że możliwe są liczne przetasowania w ostatecznej kolejności po zakończeniu gier. Biało-Niebiescy mają szansę nawet na szóstą lokatę pod warunkiem przegranej Wiwy Goszcz, straty punktów przez Orła Ząbkowice Śląskie oraz wygranej w czwartek z Sokołem. Scenariusz jest realny ponieważ Orzeł zagra z solidną Pogonią Oleśnica a goszczanie z nieobliczalną, walczącą nadal o utrzymanie Bystrzycą Kąty Wrocławskie, która będzie walczyła ile tchu o komplet punktów.
Koniec rundy jesiennej i wyjazd do Wielkiej Lipy był fatalny. Biało-Niebiescy przegrali wówczas aż 6-1 a jedynego gola strzelił dla nas Mateusz Ptak. Porażka oznaczała spadek w tabeli dopiero na 11 miejsce, na którym zawodnicy Tomasza Idziaka zakończyli jesienną rywalizację.
Ekipa z Wielkiej Lipy zwycięstwem z Victorią Świebodzice 20 maja rozpoczęła serię zwycięstw i pokonała ponadto: Unię Bardo (3-1), Orła Sadowice (0-2) oraz MKP Wołów (2-1). Dwanaście punktów zgromadzonych w czterech spotkaniach dało zespołowi Sokoła spokojne utrzymanie w czwartoligowych rozgrywkach. Z pewnością tak rozpędzony zespół będzie trudno zatrzymać w czwartek.
Borykająca się z kłopotami kadrowymi Karolina stawi czoła solidnemu rywalowi. Zadziwiające jest to, że Sokół jest trzecią najgorszą ekipą w lidze, zdobywającą bramki na wyjazdach (zaledwie 15 goli). Nie oznacza to jednak, że nasi defensorzy mogą spocząć na laurach. Ich szczególną uwagę powinien przykuć najlepszy obecnie strzelec Sokoła, zdobywca 10 bramek – Kamil Pyzłowski.

Z meczu zostanie przeprowadzona relacja LIVE. KLIKNIJ TUTAJ!

Mecze 30 kolejki IV ligi
Aktualna tabela

!KLASYFIKACJA STRZELCÓW IV LIGI PO 29 KOLEJCE + STATYSTYKI MKS KAROLINA!


Juniorzy starsi podejmą Spartę Ziębice, która traci punkt do naszego zespołu. Przy wygranej oraz korzystnych wynikach na innych boiskach ekipa prowadzona przez Grzegorza Ignatowicza ma szansę zakończyć rozgrywki na najniższym stopniu podium. Najważniejsze jest jednak pokonanie ziębiczan a potem liczenie na porażkę Orła Lubawka i stratę punktów przez Zamek Kamieniec (analogia do sytuacji seniorów w IV lidze). Na zakończenie rundy jesiennej Sparta wygrała wysoko u siebie z Karoliną 6-3 (bramki dla nas strzelali: Stolarz, Stanoch oraz Kluska). W czwartek czas na rewanż oraz walkę o „pudło”. 

Mecze 30 kolejki klasy okręgowej juniora
Tabela

KLASYFIKACJA STRZELCÓW DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH