Niezwykła dramaturgia! Trzy punkty jadą do Jaworzyny!

Kto by przypuszczał, że mecz z ostatnim w tabeli Orłem Sadowice przyniesie tyle emocji. W spotkaniu padło osiem bramek, było sporo zwrotów akcji a sędzia pokazał czerwoną kartkę. Niestety miała miejsce ponad półgodzinna przerwa spowodowana odniesioną kontuzją Mateusza Salamona. Cały mecz wygrała Karolina 3-5 (2-2).

Początek spotkania zapowiadał istny grad bramek. Już po 120 sekundach gospodarze prowadzili 1-0. Pięć minut później Karolina doprowadziła do wyrównania po golu Grzegorza Ignatowicza, któremu asystował Szymon Borowy. Jeszcze przed przerwą padły dwie bramki. Najpierw trafił Mateusz Mróz po podaniu Ignatowicza (20 min.) a chwilę później niezawodny strzelec gospodarzy Alan Reszka (29 min.). Pierwsza część spotkania została przedłużona o ponad pół godziny ze względu na kontuzję Mateusza Salamona, który uległ poważnemu urazowi nogi i nie mógł opuścić boiska. Właśnie 30 minut oczekiwano na pomoc medyczną dla naszego zawodnika.
Druga połowa to kontynuacja festiwalu bramek, którego głównym aktorem był Marcin Bałut. Zawodnik ten najpierw asystował przy bramce na 2-3 autorstwa Mroza a potem dwukrotnie pokonywał bramkarza (w 63 i 88 minucie). W 65 minucie na 3-4 trafił dla Orła Robert Skrętkowicz i przez moment wydawało się, że gospodarze będą bliscy doprowadzenia drugi raz w tym meczu do remisu.
Wygrana cieszy, tym bardziej, że nasi zawodnicy wytrzymali tą wymianę ciosów i wyszli z niej górą. Także autorzy trafień z dzisiejszego pojedynku poprawią swoje pozycje w generalnej klasyfikacji strzelców IV ligi. Martwi zdecydowanie uraz naszego czołowego obrońcy – Mateusza Salamona, który na pewno nie wróci w tym sezonie na boisko a jego nieobecność będzie dużym osłabieniem dla zespołu Tomasza Idziaka.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Czernicki, Salamon (46′ Drągzolta), M. Rosiak, Bałut, Roszak (81′ Lewandowski), Mróz, Ptak, Borowy, Wilk, Ignatowicz oraz Adamowicz, Krawczyk, Leletko, Schmidt.