Rośnie forma kolarzy MKS „Karolina”. Cieplice Zdrój- Chrząstowice 29-30.04.2017. [FOTO]

Ostatni weekend kwietnia kolarze zaliczyli do bardzo udanych, odnosząc kilka zwycięstw w wyścigach szosowych. W sobotę ścigali się na Kryterium Ulicznym o Puchar Karkonoszy w Cieplicach Zdroju wygrywając w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii Żak na dystansie 3.8 km wygrała Judyta Tonder.  W wyścigu Juniorów na dystansie 34.2 km pierwszy był Marcin Zarębski a czwarty Jakub Bieliński. Także na pierwszym miejscu była Paulina Pastuszek w kategorii Juniorek na dystansie 17,1 km. Igor Beker zajął piąte miejsce w mocno obsadzonym wyścigu  Juniorów Młodszych na dystansie 22,2 km. Młodzik Hubert Borkowski ukończył wyścig z minimalną stratą do czołówki, ale był to jego pierwszy szosowy wyścig w rozpoczynającej się karierze.

W niedzielę kolarze z powodzeniem wzięli udział w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim ze startu wspólnego w Chrząstowicach k/Opola. W wyścigu Juniorów na dystansie 81 km piąte miejsce po ucieczce i pasjonującym finiszu z zawodnikiem gospodarzy Marcin Zarębski zajął piąte nagradzane finansowo miejsce, a Jakub Bieliński osiemnaste po taktycznej dobrej jeździe, pomagając Marcinowi w osiągnięciu sukcesu. Igor Beker był  bardzo aktywny na trasie o długości 54 km i zajął dobre ósme miejsce w Juniorach Młodszych. W wyścigu Młodzików początkujący Hubert Borkowski ukończył dystans 27 km, co było dla niego już dużym osiągnięciem. W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Sportowy „Karolina” został sklasyfikowany na szóstym miejscu na dwadzieścia startujących klubów.

Tekst: Antoni Szewczyk