Dublet Bałuta. Kolejne wyjazdowe zwycięstwo!

Drugą wyjazdową wygraną w tej rundzie odnotowali dzisiaj seniorzy MKS Karolina, którzy okazali się lepsi w Kątach Wrocławskich w spotkaniu z lokalną Bystrzycą (1-3). Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w kwadrans, kiedy to goście za sprawą Bałuta oraz Schmidta trafili trzykrotnie.

Gra Karoliny w pierwszej części gry ustawiła dalszy przebieg spotkania. Między 19 a 34 minutą goście trzykrotnie trafili do bramki kątowian. Najpierw Bałut otrzymał podanie za linię obrony od Mroza i umieścił piłkę w bramce, co rozwiązało worek z bramkami. Pięć minut później Bałut wystąpił ponownie w roli głównej. Otrzymał dośrodkowanie od Schmidta i uderzył z pierwszej piłki, co podwyższyło rezultat. W 34 minucie Schmidt przyjął długie podanie, wygrał walkę o pozycję i przelobował bramkarza z około 10 metrów. Druga połowa przyniosła tylko honorowe trafienie dla gospodarzy w 65 minucie. Jego autorem był Mateusz Brzęczek.

Jest to drugie zwycięstwo w tej rundzie odniesione na wyjeździe. Bez wątpienia komplet punktów przywieziony z Kątów Wrocławskich oddala nas od strefy spadkowej, tym bardziej, że w tabeli nadal panuje punktowy ścisk. Jest to także potwierdzenie dobrej dyspozycji podopiecznych Tomasza Idziaka, którzy za tydzień w Jaworzynie zmierzą się z wymagającą Wiwą Goszcz.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Czernicki (82′ Tymcikzolta), Drąg, Salamonzolta, M. Rosiak, Borowy, Ptak (57′ Roszak), Mróz (61′ J. Rosiak), Schmidtzolta (65′ Piątek), Wilk, Bałut oraz Adamowicz, Krawczyk, Leletko.

Skład Bystrzycy Kąty Wrocławskie: Szaciłło, Bagiński, Borzymek, Brodko, Brzęczek (79′ Pałaszewski), Gorczyca, Kościuk (46′ Niełacnyzolta), Małecki, Ożga, Pawełek, Piech (46′ Dudzic) oraz Gęsicki, Stępień, Szmyd.