Foto-Higiena wygrywa w Jaworzynie

Seniorzy MKS Karolina przegrali po walce z liderem Saltex IV ligi 2-1. Bramkę na remis strzelił Marcin Bałut. Warto docenić piękną walkę zawodników prowadzonych przez Tomasza Idziaka.

Pierwszą połowę gospodarze rozpoczęli cofnięci z jednoczesną chęcią przeprowadzania szybkich kontr. Foto-Higiena konsekwentnie budowała atak pozycyjny. W siódmej minucie Borowy wpadł w pole karne Gaci, ale podawał niedokładnie na piąty metr do partnerów. Dużo pracy miał Wajdzik, jeden z bohaterów meczu, który swoimi skutecznymi interwencjami uchronił biało-niebieskich przed stratą goli. W 24 minucie Bałut groźnie uderzał z 20 metrów ale bramkarz zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny. Dziesięć minut później było 0-1. Goście dośrodkowywali ostro z rzutu wolnego usytuowanego na wysokości pola karnego, tam na piątym metrze dobrze ustawiony Stawowy wpakował piłkę udem do bramki. Niewiele zmieniło się do końca tej części gry.

Druga część to odważniejsza gra gospodarzy, którzy z biegiem czasu zaczęli się otwierać i nie trzymali się kurczowo defensywy. W 52 minucie Karolina przeprowadziła dwie groźne akcje. Najpierw Borowy a potem Bałut próbowali lobować bramkarza, ale żadnemu z nich nie udało się tego zrobić skutecznie. To były dwa sygnały do ataku, które dały efekt w 66 minucie. Fatalny błąd popełnił na szesnastce obrońca gości, piłkę przejął Bałut i na pełnej szybkości wbiegł z nią w pole karne, uderzył obok interweniującego bramkarza i wyrównał stan meczu! Kwadrans od strzelenia przez Karolinę bramki należał właśnie do niej. Na bramkę gości nieskutecznie nacierali: Piątek, Borowy, Bałut, Schdmit. Ostatnie dziesięć minut to przewaga Foto-Higieny, która została przypieczętowana w 84 minucie golem Wejerowskiego (potężne uderzenie z szesnastego metra). Karolina postawiła wówczas na ofensywę a mogła stracić dwukrotnie gola. Rewelacyjnie zachował się Wajdzik, który dwiema paradami wybijał piłkę na rzut rożny.

Należy pochwalić zespół prowadzony przez trenera Idziaka za wolę walki i zaangażowanie na każdym metrze kwadratowym boiska. Do urwania murowanemu faworytowi punktów było blisko. Styl jaki prezentowali biało-niebiescy może w zupełności usprawiedliwić sobotnią porażkę. Jest też dobrym prognostykiem przed meczami z drużynami słabszymi od Foto-Higieny.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Czernicki (65′ Ignatowiczzolta), Salamon, Drąg, M. Rosiak, Borowy, Mróz (72′ Roszak), Ptak (85′ J. Rosiak), Schmidt, Bałut, Wilk (58′ Piątek) oraz Leletko, Lewandowski, Tymcik.

Skład Foto-Higieny Gać: Gąsiorowski, Krzyśkówzolta, Pożarycki, Sudoł, Stawowy (86′ Wargin), Kucyniak (90′ Salak), Kalinowskizolta, Grochowski (65′ Wejerowski), Synowiec (60′ Dorobek), Orzechowski (70′ Musiał), Wróbel oraz Mazur, Kątny.