MKS KAROLINA JAKO CUP

W niedzielę, 5 lutego 2016 r. młodzi adepci futbolu z całego Dolnego Śląska zagrali w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu MKS KAROLINA JAKO CUP. W zmaganiach wystartowało 10 drużyn w roczniku 2007 i młodsi. Dzięki uprzejmości Toyota Motor Manufacturing Poland turniej rozegrany został na obiektach sportowych firmy w Wałbrzychu, przy ul. Uczniowskiej.

W turnieju zwyciężyła ekipa Lechii Dzierżoniów w składzie: Oliwier Namysło, Andrzej Kotus, Aleksander Rojek, Igor Sołogub, Dominik Korman, Michał Furgała, Rafał Cichosz, Łukasz Szerszeń, Aleksander Mikuła oraz Jakub Szymczak. Ten ostatni zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

Drugie miejsce przypadło zespołowi Polonii-Stali Świdnica. Drużyna prowadzona przez Andrii Kozachenko wystąpiła w składzie: Tymek Szwaczek, Reyk Polus, Marek Jurczak, Jakub Kula, Gabryś Kotarba, Kacper Rosiak, Daniel Wielenborek, Jakub Sośnicki, Hubert Pawlik oraz Jakub Karaś.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Baszty Wałbrzych w składzie: Dawid Szczepański, Bartosz Michalkiewicz, Paweł Jaworek, Bartosz Miernik, Błażej Redo, Bartosz Jakubanis oraz Marcin Wójcikowski. Drużyna trenera Marka Figurskiego w meczu o brąz pokonała Szczyt Boguszów-Gorce 5:1.

Kolejne miejsca zajęły drużyny: 5. Akademia Piłkarska 13 Jarosława Lato, 6. MKS Karolina Jaworzyna Śląska, 7. Włókniarz Chełmsko Śląskie, 8. AKS Strzegom, 9. Energetyk Siechnice, 10.Górnik Wałbrzych.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Sowa, reprezentujący barwy AP 13, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Świderski (Szczyt Boguszów-Gorce). Zwycięzców w kategoriach indywidualnych wyłonili trenerzy drużyn występujących w turnieju.

W turnieju barwy gospodarzy MKS Karolina Jaworzyna Śląska pod wodzą trenera Maksyma Tatuśko reprezentowali: Damian Richtszajd, Kewin Kulesza, Bartosz Karpiński, Jakub Hurman, Filip Mikołajek, Franciszek Kroczyński, Gracjan Jaroszewski, Krzysztof Galant, Oliwier Rachelski, Franciszek Nowak, Wiktor Młynarski oraz Dawid Sznabel.

Turniej zorganizowany został dzięki pomocy Toyota MMP w Wałbrzychu, współorganizatora turnieju firmy JAKO Polska Sp. z o.o. oraz sponsorom MKS Karolina, tj. Restauracji Magnolia Rast, ZPS Karolina Sp. z o.o., RAMAR oraz RENODEKO.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Turnieju – TUTAJ.