Słabe zakończenie rundy jesiennej

Ubiegły weekend był zdecydowanie lepszy w wykonaniu piłkarzy naszego klubu. W zakończonych dzisiejszym popołudniem spotkaniach zarówno juniorzy jak i seniorzy ulegli swoim przeciwnikom. Ci drudzy zostali rozgromieni 6-1 w Wielkiej Lipie a juniorzy przegrali w stosunku 6-3 w Ziębicach.

Seniorzy zaliczyli tym samym najwyższą porażkę w tym sezonie. Ostatni raz sześć bramek nasz zespół stracił w meczu ze Zjednoczonymi Żarów 3 listopada 2013 roku, czyli ponad trzy lata temu. Wówczas na boisku w Jaworzynie padł wynik 3-6.
Sobotnie spotkanie nie zaczęło się po myśli Karoliny ponieważ już w trzeciej minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Deneka. W 23 minucie było 2-0 po trafieniu Marcina Pruchnickiego. Tuż przed przerwą – w 42 minucie jedyne trafienie dla przyjezdnych zdobył Mateusz Ptak, dla którego była to trzecia bramka w tym sezonie.
Druga odsłona powinna być jak najszybciej puszczona w niepamięć przez biało-niebieskich, którzy stracili w niej jeszcze cztery gole i ostatecznie w całym meczu polegli 6-1.
Rundę jesienną kończymy na 11 miejscu w tabeli tracąc do czołówki tabeli zaledwie trzy punkty. Ścisk punktowy między czwartym a dwunastym miejscem zapowiada duże emocje po przerwie zimowej. Oznacza to, że niżej klasyfikowany zespół po dwóch wygranych może dołączyć do ścisłej czołówki ligi ale do tego potrzebna jest konsekwentna i wyrównana gra.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Czernicki, Salamon, Mrowiec, Krawczyk, Ptak (87′ Wudel), Rogowski (64′ Schmidt), Borowy (64′ Jaszowski), Roszak (79′ Adamowicz), Mróz, Ignatowicz oraz Leletko.

Skład Sokoła Wielka Lipa: Janiczak, Błach, Pruchnicki, Suppanzolta (46′ Jędrzejowski), Wojtyło, Janas, Musiał, Deneka, Bienkiewicz (76′ Chodorski), Godzwon (72′ Andrusiak), Pyzłowski (80′ Jurkowski) oraz Nowak.

Wyniki 15 kolejki IV ligi
Tabela

GENERALNA KLASYFIKACJA STRZELCÓW IV LIGI PO RUNDZIE JESIENNEJ + STATYSTYKI MKS KAROLINA

Juniorzy starsi odmiennie od swoich kolegów dobrze zaczęli swoje spotkanie bo od trafienia Stolarza w drugiej minucie. W pierwszych 45 minutach trafił jeszcze Stanoch a pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 2-3. Później inicjatywa należała do gospodarzy, którzy strzelili jeszcze trzykrotnie a biało-niebiescy odpowiedzieli w końcówce trafieniem Kluski.

Skład MKS Karolina: Malina, Besser, Drozdek (86′ Chrzan), Dukat, Górka, Hołyszewskizolta, Janowieczolta, Kluska, Kurzeja, Stanoch, Stolarz.

Skład Sparty Ziębice: Matyjas, Doliński (52′ Lebowski), Dziewa (75′ Rosiek), Fijakzolta (70′ Faryna), Fitak (64′ Ciesielski), Gwóźdź, J. Sendor, S. Sendor, Skrypnik, Ziółkowski (79′ Kapuściński), Żwakuła oraz Krępa.