Pogoń górą, słaba skuteczność Karoliny

W meczu 12 kolejki IV ligi MKS B&W Karolina przegrał z Pogonią Oleśnica 0-2 (0-0). Porażka boli tym bardziej, że nasz zespół miał dogodne sytuacje podbramkowe, ale nie potrafił ich wykorzystać.

W pierwszej części gry żaden z zespołów nie posiadał przygniatającej przewagi. Pogoń stanęła przed pierwszą sytuacją już w szóstej minucie, ale piłkę z linii bramkowej po strzale głową wybił Szymon Borowy. Karolina nie potrafiła przeforsować obrony przyjezdnych a jeżeli już wchodziła z futbolówką w pole karne to akcje kończyła niedokładnym zaraniem jak w 26 minucie za sprawą Borowego.  Najdogodniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Grzegorz Ignatowicz, który w 42 minucie w sytuacji sam na sam strzelił po długim rogu minimalnie niecelnie.
Drugie 45 minut to seria niewykorzystanych sytuacji gospodarzy oraz skuteczna gra gości. Ignatowicz w przeciągu tego czasu znajdował się jeszcze trzykrotnie w sytuacjach, z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się golem. Niestety w 66 minucie Pogoń na prowadzenie wyprowadził strzałem zza szesnastki Karol Siódmiak. Dziesięć minut później sędzia po niezrozumiałej interpretacji przepisów wskazał na jedenasty metr. Na wysokości zadania stanął jednak Oskar Wajdzik, który kapitalnie obronił rzut karny! Kiedy wydawało się, że to oskrzydli naszych zawodników, Karolina straciła kolejną bramkę. Na 0-2 w 85 minucie podwyższył Filip Robel, który wykończył wyprowadzony w przewadze kontratak Pogoni.
Pomimo rzuconych wszystkich sił ofensywnych po stracie pierwszego gola nie udało się zakończyć tego spotkania chociażby remisem. Porażka pokazuje, że drużyny między 3 a 13 mają wyrównany poziom i każdy może wygrać z każdym.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Czernicki, Salamon, Mrowieczolta, M. Rosiakzolta, Borowy (46′ Schmidt), Roszak (74′ J. Rosiakzolta), Ptak, Mróz, Rogowski (46′ Tatuśko), Ignatowicz oraz Adamowicz, Jaszowski, Krawczyk, D. Tymcik

Skład Pogoni Oleśnica: Rogala, Gryglicki (67′ Galikzolta), Korcik, Koselski, Kotwa, Miodek (65′ Bezak), Pucek (82′ Bartnik), Robel (88′ Rusiecki), Sepetowski, Siódmiak, Szczypkowski oraz Kubiszyn.