Orzeł pokonany! Mecz niewykorzystanych sytuacji!

Po zaciętym spotkaniu seniorzy MKS B&W Karolina pokonali 1-0 (0-0) Orła Sadowice. Gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Grzegorz Ignatowicz. Trzy punkty cieszą, choć rozstrzygnięcie meczu mogło być różne. Obie drużyny bowiem zmarnowały wiele sytuacji.

Pierwszy kwadrans spotkania zdecydowanie należał do przyjezdnych, którzy prezentowali w tym okresie bardziej zorganizowaną grę. W tym czasie kilkukrotnie zagrozili bramce Wajdzika, a w ósmej minucie nasz bramkarz popisał się fantastyczną paradą po strzale z 20 metra. Wielkie brawa za całe spotkanie należą się Szymonowi Borowemu, który świetną grą na skrzydle oraz zaangażowaniem wyróżniał się spośród wszystkich zawodników na boisku. Po jednej z jego akcji lewą stroną (31 min.), gdzie minął dwóch rywali, wrzucił piłkę w pole karne na wbiegającego Mroza, który uderzył z bliska niecelnie. Koniec pierwszej części znów należał do przyjezdnych, którzy zamknęli Biało-niebieskich na swojej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch niewykorzystanych przez zawodników Orła stuprocentowych sytuacji. W 46 minucie fatalnie spudłował napastnik gości natomiast trzy minuty później górą był Wajdzik. Później do głosu doszli gospodarze, którzy coraz pewniej radzili sobie pod bramką Zatora. W 65 minucie Rogowski zagrał na czystą pozycję Ignatowiczowi, który będąc świetnie ustawionym w polu karnym uderzył prosto w bramkarza. Trzy minuty później zrehabilitował się za tą pomyłkę. Michał Rosiak dośrodkowywał w pole karne, piłkę głową odbił obrońca co zmyliło Zatora, który był zmuszony odbić piłkę przed siebie, tam jednak znalazł się „Giena”, który uderzył z bliska i zdobył czwartego gola w tym sezonie. Kibice byli świadkami w doliczonym czasie gry, kiedy zawodnicy Orła dwukrotnie zagrozili bramce Wajdzika po ostro bitych rzutach rożnych. Równie dobrze Biało-niebiescy po kontrataku mogli podwyższyć prowadzenie na 2-0, jednak żadnemu z zespołów do zakończenia spotkania nie udało się zdobyć trafienia.

Trzy punkty cieszą tym bardziej, że przy odrobinie szczęścia goście mogli zdobyć pierwsze punkty do ligowej tabeli. W festiwalu niewykorzystanych sytuacji o ten jeden strzał celny lepsi byli piłkarze Karoliny, którzy dopisali na swoje konto trzeci komplet punktów. Sędzia ponadto nie pokazał w tym spotkaniu żadnej żółtej kartki.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, M. Rosiak, Salamon, Mrowiec, Czernicki, J. Rosiak (73′ Krawczyk), Rogowski (90+2′ D. Tymcik) , Ptak (46′ Roszak), Mróz (76′ Schmidt), Borowy, Ignatowicz (90+1′ Jaszowski) oraz Adamowicz, Malina.

Skład Orła Sadowice: Zator, Baś (70′ Hylewicz), Brzęczek, Chonicki, Ciołek, Furkacz, Janko, Kulej, Mierzwa, Stawarz, Szpyra oraz Izbiański, Misztal Skrętkowski, Szalak.