Victoria wygrywa w Jaworzynie

Seniorzy MKS B&W Karolina przegrali w meczu 7 kolejki IV ligi z Victorią Świebodzice 1-2 (0-2). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Ignatowicz.

Mecz zaczął się od ataków przyjezdnych, którzy osiągnęli wizualną przewagę na boisku w pierwszych minutach. W trzeciej minucie po zamieszaniu pod bramką Wajdzika Victoria mogła wyjść na prowadzenie. W porę piłkę wyekspediowali obrońcy. Niestety, podobnie jak tydzień temu, w ciągu czterech minut Karolina po fatalnych błędach obrony oraz bramkarza straciła dwa gole. Najpierw w 17 minucie Borgoń skierował piłkę głową do bramki (kontrowersyjna sytuacja ze względu na popychanie w polu karnym Wajdzika) a w 21 minucie Sadowski trafił do pustej bramki po nietrafionej interwencji Wajdzika, który minął się z piłką. W obu sytuacjach bramkarz Karoliny nie interweniował skutecznie a popełnione błędy bezlitośnie wykorzystali przeciwnicy. Pierwsza połowa wypadła zdecydowanie na korzyść przyjezdnych.

Drugą część gry świetnie rozpoczęła Karolina. Mrowiec z wyczuciem podał piłkę Ignatowiczowi na środek pola karnego a ten strzelił kontaktową bramkę (47 min.). Od tamtej pory gra wyraźnie się zaostrzyła a Karolina coraz odważniej i większym animuszem atakowała gości. Pomimo starań nie udało się wyrównać stanu gry. Victoria przerywała akcje Karoliny i skutecznie grała w defensywie.

Na uwagę zasługuje praca wrocławskich sędziów – główny Tomalski, asystenci: Banaszak, Zawadzki. Zawodnicy, trenerzy oraz inne osoby zaangażowane w mecz po obu stronach miały wiele pretensji o decyzje podejmowane przez całą trójkę. Widać było wyraźnie krzywdzące decyzje dla obu drużyn. Szwankowała komunikacja w trójce sędziowskiej a sam sędzia Tomalski nie panował nad spotkaniem czego efektem było mnóstwo pokazanych żółtych kartek po obu stronach.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Borowy, Salamon zolta, Mrowiec, Czernicki (46′ M. Rosiakzolta), J. Rosiak (60′ Krawczyk), Rogowskizolta (60′ Ptakzolta), Mrózzolta, Schmidt (75′ Stanoch), Tatuśko (75′ D. Tymcikzolta), Ignatowicz oraz Adamowicz, Jaszowski.

Skład Victoria Świebodzice: Bielak, Bałutzolta (90′ Borowiec), Błaszczak, Błażyński, Borgońzolta (75′ Michnicki), Jędrasiewicz, Niemczyk, Sadowski, Szyszka, Traczykowski (90+4′ Olszówka), Zylzolta oraz Burszta, Chrebela, Khodzhamkulov, Rosicki.