Kółka jeszcze się kręcą. Wojcieszów, Sobótka, Oborniki Śląskie. 17-18.09.2016. [foto]

dsc_0126Zbliża się ku końcowi tegoroczny sezon kolarski. Do rozegrania zostało jeszcze kilka wyścigów zaliczanych do Chalangeu Dolnośląskiego i Polskiego Związku Kolarskiego. W miniony deszczowy wekend kolarze MKS B&W „Karolina” startowali w trzech wyścigach. W sobotę w piątej edycji czasówek karkonoskich na szosie w Wojcieszowie najlepsze miejsce trzecie, zajęła Judyta Tonder w wyścigu dzieci 11-12 lat na 600 metrów. Juniorki i juniorzy młodsi mieli dłuższy dystans do pokonanie 7.5 km pod górę z Wojcieszowa do Podgórek. W tym wyścigu czwarta była Sara Tonder, piąta Paulina Pastuszek, siódma Kamila Pastuszek w kategorii dziewcząt. Wśród chłopców dziewiąty był Marcin Zarębski, dziesiąty Igor Beker, dwunasty Jakub Bieliński, piętnasty Jakub Żuraw. W kategorii młodziczek dziewiąta była Marta Kołodziejska.

20160918_115016W niedzielę odbył się ogólnopolski wyścig MTB na rowerach górskich w Obornikach Śląskich. W strugach deszczu na błotnistej trasie o długości 10 km w juniorkach młodszych dobrze pojechała Paulina Pastuszek zajmując trzecie miejsce, czwarta była Sara Tonder szósta Martyna Wojas. Natomiast w juniorach młodszych na tym samym dystansie walkę z krajową czołówką nawiązał tylko Jakub Bieliński zajmując dziesiąte punktowane miejsce, pozostali zawodnicy naszej sekcji nie poradzili sobie z trudną trasą zajmując dalekie miejsca.

dsc_0133Judyta Tonder młodsza siostra Sary wystartowała na ostatniej ósmej edycji wyścigów Huzar Bike Academy zawodowego kolarza Bartosza Huzarskiego w Sobótce, zajmując bardzo dobre drugie miejsce na etapie i piąte w klasyfikacji generalnej dzieci 11-12 lat.

 

Opracował: Antoni Szewczyk

Galeria

foto: J. Bieliński, P. Tonder