Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – Wysowa Zdrój. Czasówka Rosochocka. 27-28.08.2016. [foto]

11W Wysowej koło Rzeszowa odbyły się górskie szosowe Mistrzostwa Polski. Z naszego Klubu MKS B&W „Karolina” Jaworzyna Śląska wystartowało pięcioro zawodników. Na górzystej selektywnej trasie w wyścigu juniorek młodszych na dystansie 50 km dwudzieste drugie miejsce zajęła Sara Tonder. W kategorii juniorów młodszych na dystansie 75 km Igor Beker był dwudziesty siódmy Jakub Bieliński został potrącony przez samochód, Jakub Żuraw miał defekt roweru a Marcin Zarębski przekroczył limit czasowy. Ta trójka zawodników nie ukończyła wyścigu.

20160827_122232W tym samym czasie pozostali zawodnicy startowali w kolejnej Czasówce Karkonoskiej „Rosochockiej” w jeździe pod górę koło Złotoryi. Przy upalnej pogodzie 5,5 km wspinaczkę pod Górę Rosocha wygrała w kategorii juniorek młodszych Paulina Pastuszek, trzecia była Kamila Pastuszek i czwarta Martyna Wojas. Jakub Lisiecki dojechał na dobrym, trzecim miejscu w kategorii juniorów młodszych.

Opracował: Antoni Szewczyk