Kolarska niedziela w Olesznej [Foto]

20160703_150454W minioną niedziele nasi kolarze wybrali się do Olesznej, gdzie odbył się XI wyścig MTB Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego zaliczany do punktacji Challenge’u Dolnego Śląska. Zawodnicy MKS B&W „Karolina” Jaworzyna Śląska stanęli do rywalizacji z innymi klubami z Dolnego Śląska. Na stosunkowo płaskiej trasie (mimo nazwy – wyścig MTB) wyścig był poprowadzony większości drogami asfaltowymi z fragmentami brukowymi. Jedynie przed metą organizatorzy przygotowali kilka niewysokich trawiastych pagórków.

20160703_150621Do Olesznej pojechało 8 zawodników z Jaworzyny Śląskiej. Nasze najstarsze zawodniczki jadące w kategorii „Juniorka Młodsza” musiały zmierzyć się z trasą wynoszącą 13,2 km. Bezkonkurencyjnie pojechała Sara Tonder zajmując pierwsze miejsce. Martyna Wojas uplasowała się tuż za podium na czwartym miejscu.

Na nieco dłuższym wynoszącym 19,2 km dystansie startowali „Juniorzy Młodsi”. Najlepiej spośród nich pojechał Jakub Bieliński zajmując trzecie miejsce, a pozostali zawodnicy Jakub Żuraw, Jakub Lisiecki i Marcin Zarębski uplasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki.

20160703_151114Na dystansie 10,8 km z jakim musiały zmierzyć się „Młodziczki” Marta Kołodziejska zajęła szóste miejsce.

Najmłodsza z naszych zawodniczek – Judyta Tonder jadąca w grupie „Żakinia” na dystansie wynoszącym 7,2 km zajęła bardzo dobre, czwarte miejsce.

Opracował: J. Bieliński, A. Szewczyk