Rowerowe zmagania MTB na Górę św. Anny w Proszówce [FOTO]

W niedzielny poranek 26 czerwca 2016r. zawodnicy na trasie długości 11,5 km Gryfów Śląski – Brzeziniec – Proszówka, z metą na Górze Św. Anny przy Kaplicy Leopolda, rywalizowali w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas. Zawody były jednocześnie już VIII wyścigiem kolarskim o Puchar Św. Anny z Proszówki.

Po godz. 10.00 sędzia główny Wiesław Kucab dokonał rozpoczęcia wyścigu- honorowym startem z gryfowskiego Rynku wszystkich zawodników. Tradycyjnie na skrzyżowaniu ul. Rzecznei z ul. Łąkową co minutę indywidualnie startowali zawodnicy na trasę przejazdu.

Wśród juniorek młodszych najlepszy czas z naszych zawodniczek wykręciła Paulina Pastuszek (0:35:46;21), zdobywając tytuł Wicemistrzyni Dolnego Śląska. Natomiast tytuł drugiej Wicemistrzyni Dolnego Śląska przypadł klubowej koleżance Sarze Tonder (0:36:05;30), Martyna Wojas (0:40:45;88) zajęła siódme miejsce a Kamila Pastuszek (0:42:42;31) zajęła miejsce dziewiąte.

Na tym samym dystansie najlepszy czas z naszych juniorów młodszych uzyskał Jakub Bieliński (0:30:28;30) zajmując dziewiąte miejsce, Jakub Żuraw (0:32:19;06) był piętnasty i dwudziesty Jakub Lisiecki (0:33:13;43).

Jedyna z młodziczek reprezentująca barwy MKS B&W „Karolina” Marta Kołodziejska (1:00:25;46) uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Opracował: J. Bieliński