Wyniki naszych kolarzy z Sobótki

Ogólnopolskie rozpoczęcie sezonu XCO 2012 w kolarstwie górskim. VII-Puchar Ślęży MTB w Sobótce. 31.03.2012.

W Sobótce odbyło się rozpoczęcie sezonu cross country MTB w Polsce. W wyścigu brali udział również kolarze MKS Karolina, ścigając się z najlepszymi góralami w kraju. Trasa była bardzo wymagająca pod względem kondycji i wytrzymałości-siłowej, wytyczona była na stoku narciarskim Janosik i zboczach góry Anielskiej. Dodatkową trudność sprawiła nie sprzyjająca aura z padającym śniegiem, deszczem i porywistym wiatrem.
W tych warunkach bardzo dobrze pojechali najmłodsi czyli Żacy: Jakub Bieliński był trzeci, Bartosz Smereczniak zajął piąte miejsce, a Jakub Żuraw szóste.
W Żakiniach również trzecia była Kamila Pastuszek i piąta Aleksandra Hajduk.
Debiutująca w kategorii elita kobiet Kamila Szewczyk zajęła czwarte miejsce punktowane do chalangeu PZKol.
Nasze młodziczki które w rzeczywistości rocznikiem są jeszcze żakiniami, zajęły punktowane miejsca do chalangeu DZKOl. Sara Tonder była tuż za podium na czwartym miejscu, a Paulina Pastuszek na piątym.
Karol Chmielowiec
po kłopotach ze sprzętem ukończył wyścig na trzydziestym pierwszym miejscu w kategorii junior młodszy.

 

XXI-Międzynarodowy Wyścig Kolarski ”ŚLĘŻAŃSKI MNICH”
Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego Szosowego 2012.

 1 kwietnia zaś nastąpiło oficjalne zainaugurowanie szosowego sezonu kolarskiego w Polsce. Na wyścig ten zjechało ponad 630 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych od zawodowców począwszy, poprzez juniorów, mastersów aż do żaków. Na starcie oprócz grup amatorskich, młodzieżowych stanęły teamy zawodowe z Polski, Litwy, Białorusi, Czech i Niemiec.
Dwunastokilometrową rundę z kilkoma podjazdami zawodnicy pokonywali kilkukrotnie w zależności od kategorii wiekowej. Tym razem aura była trochę łaskawsza od tej z dnia poprzedniego na wyścigu MTB, było chłodno, ale wiatr był słabszy, a opady były przelotne. Kolarze MKS Karolina mimo, że nie specjalizują się tak mocno w tej konkurencji kolarskiej wypróbowali swoje umiejętności w jeździe na kolarzówkach. W kategorii Żak na dystansie 12 km Jakub Żuraw był siódmy, Jakub Bieliński dziewiąty, a Bartosz Smereczniak dziesiąty.
W kategorii Młodziczka również na dystansie 12km Sara Tonder była szesnasta, a Paulina Pastuszek dziewiętnasta.
W kategorii Junior na dystansie 72 km Kamil Jaremko i Radosław Stempniak przyjechali w środku ponad 100 osobowego peletonu. Dużego pecha miał Grzegorz Dobroń w kategorii junior młodszy, który leżał w kraksie na szybkim zjeździe, połamał tylne koło i z podejrzeniem złamania ręki musiał udać się do szpitala. Rentgen nie wykazał jednak złamania i szczęśliwie obeszło się tylko na potłuczeniu. Kamila Szewczyk i Karol Chmielowiec nie ukończyli wyścigu ze względów zdrowotnych.

Opracował: A. Szewczyk